❗️ In order to use Verkami you must do it from another browser. Install or enter from: Microsoft Edge, Chrome or Firefox. Microsoft has stopped updating the Internet Explorer browser you are using and it is no longer compatible with most websites.

Fes Escola Valenciana!

Aquesta és una crida econòmica per a continuar treballant per la normalització de la nostra llengua. Una crida per assegurar la dignitat que li pertoca al nostre tret d’identitat més important. Una crida per defensar el nostre dret a viure en valencià.

ESCOLA VALENCIANA

A project of

Category

Created in

0
seconds
1,968
Pledges
75.885€
From 60.000€
Contribute to the project

Choose your reward

Support it with a donation

Contribute without a reward
Donate to the project without receiving any reward:

NOU OBJECTIU: COMPTAR AMB 3.500 AMICS I AMIGUES D'ESCOLA VALENCIANA

Assolit l’objectiu econòmic mínim fixat es pot continuar participant en el projecte fins al 30 de novembre. Per a mantenir les activitats de l'entitat a llarg termini cal assegurar almenys 3.500 persones que siguen Amics i Amigues d’Escola Valenciana.

Ací teniu la imatge dels lots de recompenses de 60€:

RECOMPENSA AMICS I AMIGUES 2
RECOMPENSA AMICS I AMIGUES 2

De les 13 recompenses que s’ofereixen al micromecenatge, set, a partir de la de 60€, inclouen el carnet d’Amic/Amiga amb un any gratuït, amb el qual els mecenes que hi han contribuït estaran informats de les activitats d’Escola Valenciana de forma directa i gaudiran dels avantatges, sortejos i descomptes en activitats diverses que promou l’entitat. Passat aquest any el que s’espera és que aquestes persones accepten continuar sent Amics i Amigues efectius.

RECOMPENSA AMICS I AMIGUES 1
RECOMPENSA AMICS I AMIGUES 1

PER QUÈ AQUESTA CAMPANYA DE MICROMECENATGE SOCIAL?

S’acompleixen 30 anys de la Llei d’Ús i Ensenyament del Valencià i estem patint atacs directes als nostres drets lingüístics. Davant la marginació de l’ensenyament en valencià, plurilingüe i de qualitat. Davant la manca d’oferta educativa en la nostra llengua. Davant un Decret de plurilingüisme sense recursos. Davant la imposició de lleis pròpies de l’era predemocràtica com la LOMCE: et fem una crida.

Una crida econòmica que ens permeta continuar treballant per la normalització lingüística. Una crida per assegurar la dignitat que li pertoca al nostre tret d’identitat més important. Una crida per aconseguir que la nostra riquesa lingüística siga compartida per totes i tots.

Volem sumar la voluntat de milers de persones que defenen el dret bàsic de l’educació en la nostra llengua. Volem que es visualitze l’estima per la nostra llengua. Volem que el vaixell del valencià continue navegant.

Mural Estimem la nostra llengua (València, 1995)
Mural Estimem la nostra llengua (València, 1995)

PER QUÈ CAL QUE FACES ESCOLA VALENCIANA?

Escola Valenciana és un moviment de base social que treballa per la cohesió i la suma de voluntats que impulsen la riquesa de la nostra llengua, la nostra cultura i la nostra identitat amb projectes propis i amb el treball compartit amb altres agents socials.

Fa quasi tres dècades que engegàrem una maquinària participativa, transversal i comarcal que pertany a totes les persones que participeu d’aquest moviment i totes les que us hi vulgueu sumar.

Volem que Escola Valenciana et continue servint d’altaveu de promoció de la nostra llengua a l’escola i al carrer. Un altaveu de l’ensenyament en valencià, de la música en valencià, del cinema en valencià, de la literatura en valencià, del voluntariat lingüístic, dels drets lingüístics i de tota la resta d’activitats de cohesió social i de xarxa que duem a terme.

Escola Valenciana ets tu i el teu suport econòmic és fonamental. Necessitem que totes i tots ens impliquem per continuar obrint aquesta drecera de normalitat. És per això que et proposem aquesta manera de contribuir al funcionament d’aquesta federació d’associacions per la llengua comarcals i de país.

Passacarrer d’una Trobada d’Escoles en Valencià
Passacarrer d’una Trobada d’Escoles en Valencià

PER QUÈ VOLEM REUNIR 60.000 €?

El Verkami d’Escola Valenciana està concebut per a mantindre el nostre funcionament mentre paral·lelament desenvolupem diverses vies d’autofinançament. Volem aconseguir garantir projectes sostenibles i estables. Ara per ara això perilla greument.

Si entre totes i tots arribem a l’objectiu econòmic d’aquest micromecenatge, la nostra activitat podrà continuar desenvolupant-se durant els pròxims mesos.

Tu tens la clau. Tots tenim la clau. La teua aportació econòmica servirà per mantenir l’estructura bàsica que potencie:

 • L’organització de les Trobades d’Escoles en Valencià.

 • L’assessorament a les famílies i els docents per demanar l’obertura de més línies en valencià a les escoles.

 • La cobertura de les accions judicials per aconseguir que s’òbriguen línies en valencià.

 • La denúncia pública de les irregularitats que actualment existeixen a tots els nivells educatius respecte al bon funcionament dels programes d’ensenyament en valencià.

 • L’assessorament jurídic a persones a les quals es nega el dret a viure en valencià mitjançant l’Oficina de Drets Lingüístics.

 • L’impuls de campanyes informatives sobre la matriculació en valencià.

 • La formació del professorat en un plurilingüisme real on la nostra llengua és la peça fonamental en el procés d’aprenentatge.

 • L’organització de mobilitzacions per l’ensenyament de qualitat al País Valencià.

 • La creació de materials i la col·laboració amb entitats i institucions de les nostres comarques i dels territoris de parla comuna.

 • L’organització de concursos literaris en valencià per a tots els nivells educatius amb els Premis Sambori.

 • El foment de nous parlants en la nostra llengua mitjançant el programa Voluntariat pel Valencià.

 • La potenciació de la música en valencià amb l’organització dels concerts de La Gira i l’edició de recopilatoris de música.

 • La programació de pel·lícules en la nostra llengua per a l’alumnat amb el Cinema a l’Escola i a les sales comercials amb el Cinema en temps d’oci.

 • El desenvolupament de la campanya d’Amics i Amigues d’Escola Valenciana. Ens cal arribar a un mínim de 3.500 Amics i Amigues per garantir el futur d’aquest moviment social i les seues activitats.

Amb tu, comptem! Perquè tu ets Escola Valenciana.

Altres formes de fer la teua aportació económica:

En cas que et siga impossible fer una aportació amb targeta bancària o PayPal i vulgues contribuir a dur endavant Escola Valenciana, pots fer una transferència al següent número de compte bancari especificant en el concepte FES ESCOLA VALENCIANA:

>>>3159 / 0060 / 18 / 2315229126

LES ACTIVITATS D'ESCOLA VALENCIANA

Trobades d’Escoles en Valencià
Xarxa de Centres de Qualitat
Oficina de Drets Lingüístics
Premi Sambori
La Gira d’Escola Valenciana
Voluntariat pel Valencià
Cinema d’Escola Valenciana
Acosta’t al Territori
Un euro, llavor de solidaritat
Nit d’Escola Valenciana
Congressos d’Escola Valenciana
Amics i Amigues d’Escola Valenciana
Targetes d'Escola Valenciana
Materials

LES ASSOCIACIONS I ENTITATS QUE CONFORMEN ESCOLA VALENCIANA

Actualment la Federació Escola Valenciana està formada per 29 associacions i entitats comarcals i de país.

MÉS INFORMACIÓ
www.escolavalenciana.com
Facebook Escola Valenciana
@escolatv

[email protected] / 963 472 783

MITJANS DE COMUNICACIÓ COL·LABORADORS

La Veu del País Valencià
La Veu del País Valencià

La Veu del País Valencià

Revista Tres deu
Revista Tres deu

Revista Tres deu

Vilaweb.cat
Vilaweb.cat

Vilaweb.cat

Indicat.blogspot.com
Indicat.blogspot.com

indicat.blogspot.com

FAQ

There are none published yet.

Do you have any other queries or questions?

Ask the author

55 comments

If you are already a sponsor, please Log in to comment.

 • Vicent

  Vicent

  about 10 years

  Hola, quan comenceu a enviar les recompenses? ho dic perquè la meua és una camiseta i el 31 de maig són les trobades de la meua comarca i encara no l'he rebuda. Gràcies

 • Júlia

  Júlia

  about 10 years

  Hola!!! Quan enviareu les recompenses? Esteu enviant-les ja?? Gràcies!!!

 • auxicarlos

  auxicarlos

  over 10 years

  Hola, quan s'entregaran les recompenses?

 • Júlia

  Júlia

  over 10 years

  Hola!

  He llegit que anàveu a enviar les recompenses en febrer, ho heu fet?? Salut!

 • Jerukiti

  Jerukiti

  over 10 years

  Hola, vaig participar a aquest Verkami amb l'opció de l'entrada per al concert de Falles + CD de la gira. El problema és que jo eixe dia no puc assistir, però m'agradaria donar-li la meva entrada a una amiga. Què he de fer?

 • Xisco Faulí

  Xisco Faulí

  over 10 years

  Hola,

  Ja heu començat a enviar les recompenses? Gràcies!

 • ESCOLA VALENCIANA

  ESCOLA VALENCIANA
  Author

  over 10 years

  Hola! Començarem a enviar les recompenses durant el mes de febrer. Us avisarem prèviament perquè estigueu al cas.

  Gràcies per l'espera!

 • Jaume

  Jaume

  over 10 years

  Quan es començaran a enviar les recompenses? Gràcies!

  Salut!

 • ESCOLA VALENCIANA

  ESCOLA VALENCIANA
  Author

  over 10 years

  L'adreça correcta és [email protected]

 • La Murta vins i tapes

  La Murta vins i tapes

  over 10 years

  No trobe el correu que enviareu per a sol·licitar les recompenses i el correu electrònic [email protected] pareix que ja no existeix, per tant no puc comunicar-me amb vosaltres com proposeu ací. Em podríeu donar alguna alternativa?

#03 / NOU OBJECTIU: COMPTAR AMB 3.500 AMICS I AMIGUES D'ESCOLA VALENCIANA

Assolit l’objectiu econòmic mínim fixat es pot continuar participant en el projecte fins al 30 de novembre. Per a mantenir les activitats de l'entitat a llarg termini cal assegurar almenys 3.500 persones que siguen Amics i Amigues d’Escola Valenciana.

De les 13 recompenses que s’ofereixen al micromecenatge, set, a partir de la de 60€, inclouen el carnet d’Amic/Amiga amb un any gratuït, amb el qual els mecenes que hi han contribuït estaran informats de les activitats d’Escola Valenciana de forma directa i gaudiran dels avantatges, sortejos i descomptes en activitats diverses que promou l’entitat. Passat aquest any el que s’espera és que aquestes persones accepten continuar sent Amics i Amigues efectius.

Ací teniu la imatge dels lots de recompenses de 60€:

#02 / FES ESCOLA VALENCIANA!

Fes Escola Valenciana!
Fes Escola Valenciana!

Audiovisual d'agraïment a totes les persones que feu Escola Valenciana, la nostra escola. Volem donar les gràcies també a l'amic i realitzador Tubal Perales, per haver elaborat aquest treball de forma completament desinteressada i a Aspencat per haver-nos cedit el tema "l'Herència", amb la col.laboració de Feliu Ventura, Xavi Sarrià i Borja Penalba, del disc "Essència".

#01 / Samarreta de les Trobades 2014

Hem fet oficial la imatge i el lema de les Trobades 2014: "Escola Valenciana, la nostra escola".

Volem que tingueu a la vostra disposició la imatge de la samarreta de les Trobades 2014, que s'inclou en 6 de les recompenses d'aquest micromecenatge.

We use essential cookies to provide our service and third-party cookies to track the usage of the page. Cookie Policy