❗️ In order to use Verkami you must do it from another browser. Install or enter from: Microsoft Edge, Chrome or Firefox. Microsoft has stopped updating the Internet Explorer browser you are using and it is no longer compatible with most websites.

ELS PASSERELLS TEATRE ESTUDI - Més de 50 anys dalt dels escenaris

Llibre commemoratiu dels 50è aniversari de la fundació del grup "Els Passerells - Teatre-Estudi"

Joaquím Balcells

A project of

Category

Created in

0
seconds
59
Pledges
3.060€
From 3.000€
Contribute to the project

Choose your reward

A finals dels seixanta, un teixit social emergent poc disposat a viure en la grisor i en les pors heretades, margina la dictadura decadent i esdevé un terreny adobat per l'associacionisme i la regeneració. Junts per canviar les coses.

L
L'Anunciació a Maria - P. Claudel

Una munió d'entitats floreixen arreu. El nostre poble, Alforja al bell mig del Baix Camp, no és aliè a aquest moviment i es crea, ara fa 50 anys, el grup de teatre "Els Passerells Teatre-Estudi". L'art d'explicar històries reneix com una eina contra el feixisme, per fomentar la cultura i la nostra llengua. Podem afirmar que el teatre és útil a les persones per reconèixer-s'hi, compartir-lo i fins i tot enriquir les seves vides.

S'inicia el projecte i amb els anys altres generacions s'hi afegeixen, agafen el relleu i es renova el grup. Es fan Passerells.

Probablement, són diferents els matisos i les volences personals de la gent que han anat configurant el grup, i és això el que aquest llibre pretén reflectir, ni més ni menys que una col•lecció de vivències personals que han acompanyat, modelat i sostingut aquest projecte.

Art - Y. Reza
Art - Y. Reza

Els 50 anys del grup de teatre Els Passerells Teatre-Estudi no són un fet aïllat, sinó que el fenomen el podeu trobar a molts pobles i ciutats arreu de Catalunya, agrupats sota el títol genèric del qual se'n deia "teatre independent".

I ho celebrem, amb la publicació d'aquest llibre.

Sobre les recompenses

Les recompenses oferides consistiran en diferents combinacions dels següents Ítems:

-L'entrega de 1, 2 o 3 exemplars del libre objecte del present Verkami, en ma o per correu certificat.

-Figurar en els agraïments del llibre sota els següents títols: Figurant sense o amb frase, actor o productor.

-Invitació a la representació de l'obra de teatre l'Oncle Vania, d'Anton Txejov

Qui som

El somni d
El somni d'una nit d'estiu - W. Shakespeare

Els Passerells Teatre-Estudi és una associació sense ànim de lucre. La finalitat que manté la nostra entitat és la promoció del teatre, teatre de text, amb l’únic objectiu de constituir-se com una eina alternativa de foment de la cultura, la comunicació i l'espectacle.

A què destinarem les vostres aportacions?

Els fons obtinguts amb aquest Verkami es destinaran íntegrament a les despeses de publicació d’aquest llibre. Una Impressió de 300 exemplars en format 17x 24 cm de 192 pàgines interiors. Cobertes de 55x24 cm (obert) amb solapes de 10 cm aprox., sobre paper Invercote de 300 g a 4+0 tintes.

En tot allò que puguem superar aquest mínim, i serà gràcies a vosaltres, destinarem els guanys al foment del teatre i la cultura al nostre país fent servir els Passerells Teatre-Estudi com a eina.

Calendari previst

 • Desembre 2018: Disseny, maquetació del llibre i presentació del llibre

 • Desembre-Març 2019: Impressió, edició i presentació oficial del llibre

 • Març-Abril 2019: Lliurament de les recompenses

Per més informació, contacteu amb nosaltres:

[email protected]

FAQ

There are none published yet.

Do you have any other queries or questions?

Ask the author

7 comments

If you are already a sponsor, please Log in to comment.

 • david pintó

  david pintó

  almost 5 years

  És una col.laboració conjunta d’Albert Triola i David Pintó

 • david pintó

  david pintó

  almost 5 years

  És una col.laboració conjunta d’Albert Triola i David Pintó

 • Àngel Martorell

  Àngel Martorell

  almost 5 years

  Felicitats pel projecte, Àngel i Isabel

 • Isabel Huguet Tost

  Isabel Huguet Tost

  almost 5 years

  Endavant amb el projecte. Isabel i Àngel

 • METAL-Passerells

  METAL-Passerells

  almost 5 years

  Vicent i Montse donen ànims al projecte

 • METAL-Passerells

  METAL-Passerells

  almost 5 years

  Les Buselli

 • METAL-Passerells

  METAL-Passerells

  almost 5 years

  Josep Balet

We use our own cookies to provide website functionality and third party cookies to analyze traffic and serve targeted advertisements based on your surfing habits. You can accept all cookies by clicking “Accept” or obtain more information and set your preferences here.