❗️ In order to use Verkami you must do it from another browser. Install or enter from: Microsoft Edge, Chrome or Firefox. Microsoft has stopped updating the Internet Explorer browser you are using and it is no longer compatible with most websites.

Festival s'Illo i la teta premium 2021

Crowdfunding destinat a sufragar part de les despeses del Festival s'Illo 2021 i a la creació de la jornada sociocultural 2022.

FESTIVAL S'ILLO

A project of

Category

Created in

0
seconds
32
Pledges
1.840€
From 1.750€
Contribute to the project

Choose your reward

Or support it with a donation

Contribute without a reward
Donate to the project without receiving any reward:

logotip Festival s
logotip Festival s'Illo

Qui som

Som un festival independent d'arts escèniques referent a nivell balear, nacional i internacional amb gairebé una dècada d'existència organitzat per la productora teatral Tshock Cultura Emocional. El dia 28 d'agost començarà la vuitena edició amb l'estrena "Co-in" de la cia resident Gla a les 20.30h al Teatre Principal de Santanyí.

"Co-in", Cia Gla, Festival S
"Co-in", Cia Gla, Festival S'Illo 2021

Ens trobareu a l'espai Sa Talaia al poble mallorquí de Santanyí. El Festival S'Illo a l'igual que el nostre poble és un lloc familiar, carismàtic i acollidor. Al Festival s'Illo acollim propostes de companyies teatrals de totes les nacionalitats com Madrid, Xile, Argentina, Colòmbia, Alemanya ... És el festival de resistència de referència internacional a les Illes Balears!.

Aquest any comptarem amb la presència d'importants companyies de teatre de l'Argentina, Xile, etc. Gràcies al vostre suport els podem oferir transport, dietes i estada a Can Timoner.

 Festival S
Festival S'Illo 2020, pati exterior Sa Talaia

Gràcies a la gestió no institucional de Teatre Principal de Santanyí per part de Tshock Cultura Emocional podem dur a terme part de la nostra programació al teatre com ara els espectacles "Grisel, no te olvides de mi", Buenos Aires, " parlant amb el Silenci "de Cristina Francioli o" Say No more "de la Fulana Teatre, Xile.

"Sueño profundo", Daniela Lozano, Argentina, Festival S
"Sueño profundo", Daniela Lozano, Argentina, Festival S'Ilo 2021

En el nostre festival també tenen un paper molt especial els nostres residents. La productora Tshock durant tot l'any alberga a Sa Talaia nombroses residències artístiques d'artistes i / o companyies teatrals. Els residents compten amb tres espais a la seva disposició. Els tres situats a escassos metres entre ells a Santanyí: Can Timoner, un casal amb molt d'encant on allotjar-se, Sa Talaia com a centre de creació i el Teatre Principal de Santanyí per a assajos tècnics.

Assaig Aina Compte, Sa Talaia, Festival S
Assaig Aina Compte, Sa Talaia, Festival S'Illo 2020

Durant tot l'any es creen sinergies entre Sa Talaia i els residents, que culminen amb la seva actuació al festival s'illo, que es converteix per a ells en un plataforma ideal per donar a conèixer les seves creacions a el públic i als nostres centres col·laboradors internacionals.

Entre les residències realitzades aquest any es troben la cia Gla, Pere Mas, La Ravalera, Chus Martín, Cristina Celada, Àlex Tejedor entre molts altres.

Luisa Vergara (Colombia), "I love you Maria", Festival S
Luisa Vergara (Colombia), "I love you Maria", Festival S'Illo 2021

També som un festival compromès i reivindicatiu. En cada edició ens agrada aportar el nostre granet de sorra per millorar problemàtiques de la nostra societat.

Com ho fem? amb la realització de jornades socioculturals gratuïtes on s'organitzen actes teatrals aptes per a tots els públics. Per exemple l'any passat vam tractar el tema LGTBIfobia, al 2018 la sexualitat en l'adolescència i l'any que ve tractarem "La intervenció de teatre dins la societat actual". En aquesta edició serà el nostre centre d'atenció durant les jornades "la nova normalitat", fruit de la situació causada per la COVID-19.

Esdeveniment pre-covid a Sa Talaia
Esdeveniment pre-covid a Sa Talaia

Des d'aquí volem aprofitar per agrair el suport als nostres espectadors, mecenes, artistes i als que ara mateix esteu llegint sobre nosaltres per primera vegada. També a les agrupacions i plataformes com el Teatre Matacandelas de Medellín (Colòmbia), Corredor Llatinoamericà de Teatre, Festival Santiago Off per la seva confiança i el seu suport artístic un any més.

El Festival s'Illo com ja és tradició culmina amb el lliurament dels premis illo i la Teta premium. Els premis s'Illo són per al millor actor / actriu, el millor dramaturg / dramaturga i la millor direcció. La teta premium és el premi a el millor espectacle de festival. Tots dos premis són triats pel públic. L'espectacle guanyador obté 500 euros i una obra d'art feta per algun artista mallorquí. A canvi, ha de dur a terme una activitat en les jornades culturals de l'any següent. L'any passat l'espectacle guanyador va ser "Les Vuit" de IBdanza i l'obra d'art va ser una pintura creada per l'artista Alona Vinç.

Dani Estevez amb el premi Teta Premium 2020
Dani Estevez amb el premi Teta Premium 2020

Podeu consultar la programació completa a la pàgina web Tshock Cultura Emocional, al instagram de sa Talaia @satalaiasantanyi o enviant un correu electrònic a [email protected].

Les entrades es poden comprar online a Entradium o de manera presencial a partir d'una hora abans de l'inici de l'espectacle.

Sobre les recompenses

Hi ha cinc recompenses diferents segons l'aportació.

Base (10 euros):
-Reserva de 4 seients preferents en 2 espectacles de Festival S'Illo 2021 (entrades a part).
-Cartell de record del festival.

Escolta (25 euros):
-Dos entrades per a l'espectacle "Co-in" de la Cia. Gla.
-Cartell de record del festival.

Pivot (50 euros):
-Dues entrades per a l'espectacle "Co-in" de la Cia. Gla.
-Entrada per a l'espectacle "Say no more" de la cia. La Fulana Teatro.
-Cartell de record del festival
-Aparèixer com a col·laborador al programa de mà de la gala Teta Premium

S'Illo Premium (100 euros)
-Sis entrades per a l'espectacle "Co-in" de la Cia. Gla.
-Entrada per a l'espectacle "Say no more" de Cia. La Fulana Teatro.
-Cartell de record de festival.
-Quota soci Festival s'Illo (fins agost 2022).
-Aparèixer de col·laborador al programa de mà de la gala Teta Premium.
-Reserva de seients preferents en tots els espectacles de festival.
-Carnet soci "BLANC" de el club de Sa Talaia (vigència durant 12 mesos) amb avantatges: obtenir el carnet gratuïtament (el cost seria de 50 €) + descomptes de el 10% en totes les activitats realitzades a Sa Talaia, en el lloguer de l' espai, bar de al Teatre Principal de Santanyí i al festival s'Illo 2021.

Sponsor (300 euros):
-10 entrades per els espectacles que es desitgi.
-Logo com a espònsor en la cartelleria de les jornades culturals 2022.
-Cartell de record de festival.
-Aparèixer com a col·laborador al programa de mà de la gala Teta Premium.
-Reserva de seients preferents en tots els espectacles de festival.
-Carnet soci "VERMELL" del club de Sa Talaia (vigència durant 12 mesos) amb avantatges: obtenir el carnet gratuïtament (el cost seria de 100 €) + descomptes del 20% en totes les activitats realitzades a Sa Talaia, en el lloguer de l' espai, bar de al Teatre Principal de Santanyí i al festival s'Illo 2021.

A què destinarem les vostres aportacions

-Despeses d'oficina.
-Despeses de personal de suport: taquillers i acomodadors (que controlaran el compliment de les mesures d'higiene i seguretat i col·locaran cada persona en el seu seient).
-Transport de les cinc companyies internacionals(Argentina, Xile i Mèxic).
-Hospedaje a Can Timoner.
-Dietes dels artistes.
-Material tècnic i despeses de festival (aigua, llum ...).
-Sufragar el premi de la Teta Premium(500 euros).

Calendari previst

La programació de Festival S'Illo comença el 28 d'agost de 2021 i acaba amb la gala de lliurament de premis La Teta Premium al mes de desembre.

Per recompensar el suport dels nostres mecenes posem a la seva disposició l'oportunitat de reservar seients preferents, entrades gratuïtes i el carnet de soci de club Sa Talaia que comporta beneficis com descomptes en l'ús de l'espai Sa Talaia per a reunions familiars o de treball, al bar de al Teatre Principal de Santanyí i en les activitats del Festival s'Illo (exclusiu per mecenes s'Illo Premium i Sponsor).

Les recompenses seran lliurades durant el transcurs del Festival S'Illo 2021.

+ Info

Web oficial: Tshock
Instagram: @satalaiasantanyi
Instagram: @tshockculturaemocional

FAQ

There are none published yet.

Do you have any other queries or questions?

Ask the author

1 comment

If you are already a sponsor, please Log in to comment.

  • Lourdes de Marcos Hernandez

    Lourdes de Marcos Hernandez

    over 2 years

    Moltes gracies per la vostra feina. Endevant!

We use essential cookies to provide our service and third-party cookies to track the usage of the page. Cookie Policy