❗️ In order to use Verkami you must do it from another browser. Install or enter from: Microsoft Edge, Chrome or Firefox. Microsoft has stopped updating the Internet Explorer browser you are using and it is no longer compatible with most websites.

10Power Road to Arkansas

El nostre somni....participar al Torneig Internacional de la FLL Arkansas (Estats Units). Sabem que és difícil però farem el possible!

0
seconds
43
Pledges
2.560€
From 2.500€
Contribute to the project

Choose your reward

Som un grup de 10 estudiants de 4t ESO de l'Escola Casals-Gràcia de Manlleu, formem l'equip10Power. Per 2n any consecutiu hem participat al torneig regional de la UVic obtenint plaça a Final Estatal de Logronyo. Aquest any, hem aconseguit el 1r Premi a la Investigació fet que permet accedir a la Final Internacional FLL Arkansas (Estats Units) els dies 18, 19 i 20 de maig.

Equip 10power
Equip 10power

La FLL és una competició que combina 3 apartats per determinar al guanyador: la programació d'un robot fet amb peces de Lego, un projecte científic i els valors adquirits durant la competició.

Sobre les recompenses

Cada aportació tindrà una recompensa per part de l'Equip 10POWER. Ens comprometem entregar les recompenses abans d'acabar el curs actual. Són recompenses que estan a l'abast dels membres de l'Equip, així poder-les fer possibles i responsabilitzar-ne a tot l'equip.

Qui som

La nostra escola
La nostra escola

La Fundació Privada Escola Casals-Gràcia, de Manlleu, amb l’objectiu de fer créixer i educar totes les competències del nostre alumnat, des del curs 2014-2015 treballem la matèria de programació i robòtica dins l’horari escolar amb els alumnes d’ESO. Dins aquesta matèria els alumnes de 3r i 4t d’ESO ens presentem al torneig de robòtica educativa First Lego League, un torneig reconegut mundialment. Aquest torneig a part de valorar el nivell de programació en robòtica també demana el desenvolupament d’un projecte sobre investigació d’un tema d’actualitat el qual aporti alguna solució a la problemàtica presentada, aquest any el tema ha estat l’Aigua. Des del primer any de participació els nostres equips aconsegueixen classificar-se als campionats Estatals que se celebren a diferents llocs d’Espanya. Aquest any, després de treballar de valent, els nostres alumnes han aconseguit classificar-se i guanyar una plaça pel torneig mundial que es celebra el proper mes de maig a l’Estat d’Arkansas (EEUU).

A què destinarem les vostres aportacions

Tots els diners aconseguits s'invertiran a aconseguir el repte i el somni dels 10POWER. Viatjar fins a Arkansas per poder participar en el torneig mundial. Cobrirem les despeses bàsiques de viatge i estada de l'equip.

Calendari previst

Els diners els necessitem aconseguir en poc temps ja que el 17 de maig ja hem d'estar a Arkansas. A la tornada entregarem totes les recompenses.

+ Info

Facebook
Twitter
Instagram

FAQ

There are none published yet.

Do you have any other queries or questions?

2 comments

If you are already a sponsor, please Log in to comment.

 • Anna Pous

  Anna Pous

  over 5 years

  Molta moltíssima sort !!!! 🤞🏽🤞🏽🤞🏽

 • Anna Pous

  Anna Pous

  over 5 years

  Molta moltíssima sort !!!! 🤞🏽🤞🏽🤞🏽

We use our own cookies to provide website functionality and third party cookies to analyze traffic and serve targeted advertisements based on your surfing habits. You can accept all cookies by clicking “Accept” or obtain more information and set your preferences here.